مشاوره ازدواج کلینیک ایران

مشاور ازدواج باتجربه تهران

اگر در هر کدام از مراحل دوستی و آشنایی پیش از ازدواج هستید…

اگر چند سالی است با فردی دوستی و آشنایی دارید و در مرحله‌ای هستید که حقیقتاً نمی‌دانید این فرد مناسب ازدواج با شما هست یا خیر!

اگر مدتی است با فردی آشنا شده‌اید و در مجموع از رابطه‌ی خود رضایت دارید اما نکات و مشکلاتی می‌بینید که می‌خواهید قبل از آنکه به صورا رسمی ازدواج کنید به آنها رسیدگی کنید.

اگر قصد دارید به صورت سنتی ازدواج کنید و در نیاز دارید در فرآیند خواستگاری و شناخت، از یک متخصص راهنمایی دریافت کنید…

اگر یک یا چند بار ازدواج ناموفق داشته‌اید و این بار می خواهید درست و با ریسک کم ازدواج کنید و نیاز به راهنمایی و مشاوره ازدواج دارید…

و یا اگر به هر کدام از این دلایل یا دلایل دیگر به دنبال بهترین مشاور ازدواج تهران هستید، با ما تا انتها همراه باشید…

آشنایی با مشاور ازدواج و خدمات آن و سپس تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین مشاور، از مهم‌ترین قدم‌ها در این مسیر است. در ادامه این مطلب اطلاعات لازم درباره مشاور ازدواج باتجربه در تهران را بررسی می‌کنیم.

برای رزرو وقت مشاوره ازدواج با ما مرتبط شویدنوبت‌دهی آنلاین


مشاور ازدواج کیست و چه کمکی به ما می‌کند؟

برای انتخاب بهترین مشاور ازدواج تهران بهتر است ابتدا با این شخص و وظایف آن آشنا شویم. مشاوره ازدواج، که با عنوان مشاوره پیش از ازدواج هم شناخته می‌شود در حقیقت یک متخصص در حوزه رواندرمانی و مشاوره است که با تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف به افراد کمک می‌کند ازدواج کم‌ریسک‌تر و موفق‌تری داشته باشند.

چرا نوشتیم «کم‌ریسک‌تر»؟

به این دلیل که ازدواج در ذات خود یک انتخاب با مقداری ریسک است. تلاش ما در مشاوره ازدواج در تهران این است که میزان این ریسک را به حداقل برسانیم.

جلسات مشاوره ازدواج چگونه برگزار می‌شود؟

این جلسات هم با حضور هر دو نفر رابطه و هم با حضور طرفین به صورت مجزا برگزار می‌‌شود. در جلسات تک‌ نفره طی مصاحبه تشخیصی و گفتگوهایی که با هر کدام از دوطرف صورت می‌گیرد، تلاش می‌شود  تشخیص و شناسایی دقیقی از شخصیت، ویژگی‌ها، شیوه تفکر، سبک دلبستگی و مشکلات روانشناختی احتمالی فرد به دست بیاید.

در جلسات دونفره هم که با حضور همزمان دو طرف در اتاق درمان برگزار می‌شود سعی می‌شود شیوه تعامل و ارتباط طرفین بررسی شود و در صورت نیاز مطالب آگاهی بخش و مهارت‌های مورد نیاز آموزش داده شود.

انتخاب همسر، انتخاب کسی نیست که همیشه شما را شاد کند؛ بلکه انتخاب کسی است که میخواهید حتی زمانی که بدجور اعصابتان را بهم میریزد هم با او باشید.
از کتاب عشق کافی نیست | مارک منسون

چه زمانی باید به مشاور ازدواج در تهران مراجعه کنیم؟

اصولاً بهترین زمان برای مراجعه به مشاور ازدواج در تهران یا هر کدام از شهرهای دیگر، زمانی است که هنوز وابستگی عاطفی ایجاد نشده است و طرفین با کفش‌های تفکر و منطق در مسیر آشنایی راه می‌روند.

البته این به این معنی نیست که شما در هر کدام از مراحل زمانی و عاطفی رابطه‌تان به غیر از این مرحله باشید، دیگر دیر یا بی‌فایده است.

یادمان باشد ما در هر کدام از مراحل پیش از ازدواج باشیم، سودمندتر است که به مشاور ازدواج مراجعه کنیم.

پس دلسرد و ناامید نباشید، دستتان را به دست یک مشاور ازدواج صاحب‌صلاحیت و حرفه‌ای بدهید و از تخصصش استفاده کنید.

شما می‌توانید برای رزرو آنلاین وقت مشاوره ازدواج از مشاوران ازدواج کلینیک ایران در اینجا درخواست بدهید و بسیاری از مشکلات روابط خود را برطرف و پیشگیری کنید.

مشاور ازدواج چگونه به ما کمک می‌کند؟

مشاور ازدواج باتجربه نقش مهمی در کمک به افراد دارند تا از پیچیدگی‌های روابط خود اطلاع پیدا کنند و بتوانند مشکلات احتمالی آینده را پیش بینی کنند و بتوانند از آنها با کمترین آسیب عبور کنند.

این متخصصان فضایی امن و بدون قضاوت را برای زوجین فراهم می کنند تا افکار و احساسات خود را بیان کنند.

یک مشاور ازدواج در تهران یا هر شهر دیگری با ایجاد یک فضای حمایتی، به مراجع کمک می‌کند تا شناخت دقیقی از خود و رابطه خود (حتی روابط گذشته) به دست آورد، الگوهای رفتاری تکرارشونده و ناکارآمد را که ممکن است تعارضات را تشدید کنند، را کشف و حل‌وفصل کند.

به بیان دیگر مشاوره پیش از ازدواج باعث می‌شود تا زوجین درک عمیق‌تر و واقع‌بینانه‌تری از یکدیگر و رابطه پیدا کرده و اختلافات را قبل از آغاز زندگی مشترک خود برطرف کنند.

مشاور پیش از ازدواج در تهران همچنین می‌تواند به شما در تعامل درست و موثر با خانواده‌ها در فرآیند ازدواج آموزش‌های مفیدی بدهد.

از طرف دیگر بهترین مشاور ازدواج تهران ابزارها و راهکارهای عملی را برای بهبود ارتباطات و تقویت ارتباطات بین فردی (مانند مهارت‌های ارتباطی موثر، تکنیک‌های حل تعارض و استراتژی‌هایی برای ایجاد اعتماد و صمیمیت) ارائه می‌دهد.

بابارا دی‌آنجلیس در جایی می‌گوید: وقتی که احساس تنهایی می‌کنید و به تنگ آمده‌اید احتمال آنکه انتخاب‌های ضعیف‌تری بکنید، بالا می‌رود. با شکم خالی به خرید نروید.


چگونه یک مشاور ازدواج باتجربه پیدا کنیم؟

برای انتخاب بهترین مشاور ازدواج تهران ابتدا لازم است تا با این فرد و وظایف آن به خوبی آشنا شوید و ما سعی کردیم تا اینجا شما را به این آگاهی برسانیم.

راه‌های زیادی برای پیدا کردن یک مشاور ازدواج خوب در تهران وجود دارد. در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

پرس‌وجو از دوستان و آشنایان:

این منبع یکی از منابع خوب برای یافتن متخصص مورد نظر هست. چون از کسی که خود تجربه مفید و خوشایندی داشته می‌پرسید و اطمینان بیشتری می‌توانید بکنید.

توجه محتواهای آموزشی در سایت و یا شبکه های اجتماعی:

روزانه صدها و هزاران محتوا در مورد عشق، ارتباط عاطفی و یا ازدواج از سوی متخصصین این حوزه در فضای مجازی تولید می‌شود. توجه و بررسی این محتواها و نویسنده انها می‌تواند در پیدا کردن یک مشاور ازدواج کمک‌کننده باشد.

پرس‌وجو از متخصصین در حوزه‌های مشابه:

مثلاً شما یا یکی از اطرافیانتان برای درمان افسردگی به یک روانشناس بالینی مراجعه کرده‌اید. آن آقا یا خانم روانشناس بالینی هم می تواند یک منبع مناسب برای معرفی یک مشاور ازدواج در تهران یا هر شهر دیگر ایران باشد.

مراجعه به کلینیک ایران

کلینیک روانشناسی و مددکاری ایران

درست است! دقیقاً یکی از آسانترین راه‌ها هم این است که با کلینیک ایران تماس بگیرید.

ما در کلینیک ایران بهترین مشاوران باتجربه ازدواج در تهران را برای ارائه خدمات به شما در اختیار داریم. پس زمان را از دست ندهید و رزرو وقت مشاوره از مشاوران ازدواج کلینیک ایران را انجام دهید.

برای رزرو وقت مشاوره پیش از ازدواج با ما مرتبط شویدنوبت‌دهی تلفنی

 

با مشاوران ازدواج کلینیک ایران آشنا شوید:

دکتر مینا دارائی،‌ زوج‌درمانگر

دکتر مینا دارایی

مشاهده رزومه روانشناسان کلینیک ایران

دکتر سارا کمالی ، روانشناس

دکتر سارا کمالی

مشاهده رزومه روانشناسان کلینیک ایران

 

محمدجعفر زاهدپور ، روانشناس

محمدجعفر زاهدپور

مشاهده رزومه روانشناسان کلینیک ایران